godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI
NR 341

Im. "Twórców Literatury Dziecięcej"

 01-494 Warszawa, ul. Oławska 3
tel./fax (22) 638 61 28

Jesteś tutaj: StartKonkursyKonkursy2011/12Dzielnicowy Konkurs Ortograficzny Klas III

Dzielnicowy Konkurs Ortograficzny Klas III

„Z ortografią za pan brat”

Od kilku lat w naszej szkole organizowany jest konkurs ortograficzny dla uczniów klas III pod hasłem „Z ortografią za pan brat”.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań dzieci nauką ortografii oraz uwrażliwienie na poprawność zapisywanych wyrazów.

W tym roku szkolnym, 24 IV 2012r. nasza szkoła była organizatorem III etapu Dzielnicowego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas III tym razem pod hasłem „Do biegu gotowi, start!”

Zwycięzcy wezmą udział w IX Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas trzecich warszawskich szkół podstawowych organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 217 w Warszawie.

Pomysłodawczyniami i organizatorkami tej imprezy były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, p. M. Lewandowska i p. M. Włodarska.

W konkursie wzięło udział   30 uczniów z klas III szkół bemowskich. Uczniowie ci przeszli wcześniej dwuetapowe eliminacje w swoich szkołach. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa pod przewodnictwem Doradcy Metodycznego m.st. Warszawy p. Elżbiety Brzezickiej.

Wszystkie dzieci z wielką powagą przystąpiły do  rozwiązywania ćwiczeń konkursowych. Na przyszłych mistrzów ortografii czekały cztery zadania. Uczestnicy konkursu wykazali się doskonałą znajomością ortografii . Ćwiczenia wykonywali bardzo sprawnie. Widownia mogła zapoznać się z zadaniami zawodników prezentowanymi na ekranie.

Wysiłek wszystkich dzieci został nagrodzony nagrodami, dyplomami oraz gratulacjami od p. Dyrektor K. Gawrjołek, p. Dyrektor D. Majewskiej oraz od Doradcy Metodycznego p. Elżbiety Brzezickiej. Mamy nadzieję, że konkurs był okazją dla jego uczestników do dobrej zabawy z ortografią i sprawdzeniem umiejętności w pisaniu, często trudnych wyrazów.

 Oto lista uczniów, którzy zakwalifikowali się do finału konkursu:

Lp.

Imię i nazwisko

Nr szkoły

Imię i nazwisko nauczyciela

1

Jakub Wyrzykowski

SP 82

Beata Wieteska

2

Julia Ukielska    

SP 82

Beata Wieteska

3

Weronika Arciuch

SP 150

Barbara Lipka

4

Zuzanna Kowaleska

SP 150

Dagmara Szczepanek –Szot

5

Jakub Godlewski

SP 306

Magdalena Rataj

6

Mateusz Piekarczyk

SP 316

Ewa Stolarczyk

7

Kornelia Kukawska

SP 316

Teresa Musialska

8

Klaudia Perkowska

SP 316

Anna Czopik

9

Aleksandra Bieleń

SP 341

Magdalena Pisińska

10

Stanisław Paszkowski

SP 341

Magdalena Wójcik

Finał konkursu ortograficznego odbędzie się 10 maja 2011 r. o godz. 9.30 w Szkole Podstawowej Nr 217 z Oddziałami Integracyjnymi ul. Paderewskiego 45, Dzielnica Rembertów m. st. Warszawy.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 24 maja 2012 r. o godz. 14.30 w Szkole Podstawowej nr 217 z Oddziałami Integracyjnymi.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

 

Oto tekst dyktanda, które pisali uczestnicy konkursu:

„Euro 2012”

Już niedługo w Polsce i na Ukrainie odbędą się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Wszyscy Polacy przygotowują się do tego ważnego wydarzenia, a szczególnie warszawiacy. Sprzedaż biletów rozpoczęto dużo wcześniej.

Euro 2012 będą towarzyszyć maskotki – bliźniaki, czyli  dwóch piłkarzy z najeżonymi włosami. Pierwszy mecz rozegrają drużyny Polski i Grecji na Stadionie Narodowym w  Warszawie. Piłkarze i kibice odśpiewają hymny swoich państw. Pewnie najgłośniej zabrzmi „Mazurek Dąbrowskiego”. Z trybun usłyszymy zachrypnięte okrzyki kibiców „hura” i dźwięki trąbek. Ujrzymy również biało – czerwone barwy. Mecze ułożone zostały według kalendarza rozgrywek. Sędziowie rzetelnie ocenią zmagania zawodników.

Każdy honorowy kibic marzy o zdobyciu pucharu i ujrzeniu na podium swojej bohaterskiej drużyny.